1 min read

Firma notowana na giełdzie kupuje 150000000 USD w bitcoinach, mówi, że posiadanie BTC jest lepsze niż trzymanie dolara amerykańskiego

Idąc w ślady MicroStrategy i Square, firma wydobywcza Bitcoin Marathon Patent Group inwestuje teraz dużą część swojej rezerwy skarbowej w BTC.

Marathon kupił BTC o wartości 150 milionów dolarów za nieco ponad 31000 dolarów za bitcoina, zgodnie z komunikatem prasowym firmy.

Mówi Merrick Okamoto, prezes i dyrektor generalny Marathon

„Kupując bitcoiny o wartości 150 milionów dolarów, przyspieszyliśmy proces przekształcania Marathon w coś, co uważamy za faktyczny wybór inwestycyjny dla osób fizycznych i instytucji, które poszukują ekspozycji na tę nową klasę aktywów.

Uważamy również, że trzymanie części naszych rezerw skarbowych w Bitcoinie będzie lepszą długoterminową strategią niż trzymanie dolarów amerykańskich, podobnie jak w przypadku innych myślących przyszłościowo firm, takich jak MicroStrategy ”.

Według CoinMarketCap, MicroStrategy posiada obecnie około 70784 BTC o wartości ponad 2,25 miliarda dolarów w momencie pisania. Square kupił 4709 BTC o wartości około 148 milionów dolarów.

Okamoto zauważa, że Marathon zakontraktował zakup 103 060 koparek, które mają zostać w pełni wdrożone w pierwszym kwartale roku podatkowego 2022.

Mówi dyrektor naczelny:

„Gdyby wszyscy górnicy działali dzisiaj, na podstawie obecnego wskaźnika trudności sieci Bitcoin, wyprodukowalibyśmy około 55-60 bitcoinów dziennie. Jednak dzięki wykorzystaniu naszej gotówki w kasie do inwestowania w Bitcoin teraz, przekształciliśmy nasz potencjał, aby stać się inwestycją czystą w rzeczywistość. ”