2 mins read

Operator pralni pieniędzy Bitcoin przyznaje się do winy federalnym.

Kalifornijski mężczyzna zgłosił się do władz federalnych z zarzutem prowadzenia operacji prania pieniędzy Bitcoinów.

Kais Mohammad, lat 36, prowadził dość rozległe przedsiębiorstwo, które obejmowało bankomaty Bitcoin Profit i usługi handlu osobistego dla klientów, o których wiedział, że używają kryptorej waluty do prania nielegalnych zysków.

Nielegalna operacja Bitcoin
Mohammad przyznał się do prania brudnych pieniędzy, prowadząc nielicencjonowaną usługę przesyłania pieniędzy i nie posiadając skutecznego programu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, który jest wymagany przez prawo.

Wywodząca się z Yorby Lindy operacja Mohammada, zwana HeroCoin, była prowadzona w hrabstwach Orange, Los Angeles, Riverside i San Bernardino w Kalifornii.
W ramach swojej operacji Mohammad spotykał się fizycznie z klientami i wymieniał Bitcoina na gotówkę. Za takie transakcje pobierałby do 25% prowizji. Władze twierdzą, że nigdy nie pytał o źródło pochodzenia funduszy swoich klientów, chociaż podobno wielokrotnie wiedział, że takie pieniądze były wynikiem działalności przestępczej.

Zainstalował także 17 bankomatów Bitcoin w centrach handlowych, sklepach typu convenience i na stacjach benzynowych w czterech hrabstwach, w których działał. Użytkownicy mogli kupować BTC lub sprzedawać BTC za twardą gotówkę w bankomatach.

Operator Bitcoin money laundering przyznaje się do winy federalnym.

Wykaz nielegalnych działań w pralni

Nie trzeba dodawać, że Mohammad złamał sporo praw w prowadzeniu swojego imperium BTC. Nie udało mu się zarejestrować HeroCoin w Sieci Egzekwowania Przestępstw Finansowych Departamentu Skarbu. Nigdy nie powiadomił władz federalnych o transakcjach przekraczających 10 000 USD [14 000 USD] lub transakcjach przekraczających 2 000 USD [2 800 USD] dla klientów, których podejrzewał o przestępczość.

Nigdy nie opracował programu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Inną kwestią było to, że nigdy nie wprowadził programu weryfikacji tożsamości w swoich bankomatach dla klientów dokonujących wielu transakcji na kwotę do 3.000 USD [4.200 USD]. Wreszcie, nigdy nie podjął kroków w celu weryfikacji tożsamości, która została dostarczona przez kogoś, kto korzysta z jego bankomatów Bitcoin.

Biznes był dla HeroCoin najwyraźniej wartki. Mohammad przyznał się władzom federalnym, że wymienił 15 mln dolarów [21 mln USD] na 25 mln dolarów [35 mln USD] w swoich bankomatach kryptokurwalutowych i podczas osobistych spotkań.

Uzgodnienie, które wynegocjował Mohammad, skutkuje rezygnacją z bankomatów, pieniędzy i kryptokurrency, które były częścią jego operacji HeroCoin. Jego przesłuchanie nie zostało zaplanowane, ale w więzieniu federalnym grozi mu do 30 lat.