Unikalne adresy Bitcoinów – Dlaczego nie można ufać danym

13. Dezember 2020 Aus Von admin

Unikalne adresy Bitcoinów były użyteczne w pokazywaniu przyjęcia kryptokursztynu przez użytkowników, ale już nie były.
Bardzo niewielu użytkowników Bitcoinów używa tylko jednego adresu, a ciężcy użytkownicy palą się przez dziesiątki w krótkim czasie.
Takie dane są dobre do oglądania ogólnych trendów, ale unikalne numery adresów Bitcoinów są teraz bez znaczenia.
Wzrost adresów Bitcoinów jest często podtrzymywany jako przykład tego, jak bardzo błąd Bitcoinów się rozprzestrzenia, przy założeniu, że każdy nowy adres reprezentuje nowego użytkownika. To mogło być prawdziwe w przeszłości, ale w dzisiejszych czasach liczba unikalnych adresów Bitcoinów jest mylącą metryką, która nie powinna być używana jako przykład wzrostu Bitcoinów, z bardzo dobrego powodu.

Dostajesz adres, dostajesz adres…
Dane z Blockchain.com pokazują, że liczba unikalnych adresów Bitcoinów gwałtownie wzrosła w czasie, odzwierciedlając wielkość pułapu rynku kryptokurrency:

Unikalne adresy Bitcoinów

Podczas gdy wykres ten niewątpliwie pokazuje wahania w czasie użytkowników, rzeczywiste liczby, o których mowa, są dość bez znaczenia. W dawnych latach zdarzało się, że użytkownik zakładał nowy portfel, generował adres i używał tego adresu w kółko. Jednakże, czasy (i środki bezpieczeństwa) zmieniły się od tego czasu, i w związku z tym teraz zaleca się nigdy nie używać tego samego adresu Bitcoin dwa razy.

Unikalne adresy Bitcoinów teraz bez znaczenia

Na szczęście jest to łatwe do zrobienia. Prywatne portfele będą często churn up kilka losowych adresów Bitcoin dla Ciebie do wyboru, gdy po raz pierwszy je stworzyć, pozwalając na cyklu między nimi lub po prostu stworzyć więcej, podczas gdy niektóre giełdy automatycznie utworzyć nowy adres Bitcoin za każdym razem, gdy chcesz wpłacić środki.

Nie trzeba być geniuszem, aby zobaczyć, jak to może być problematyczne. Podczas gdy w minionych latach miałeś może dwa lub trzy adresy co najwyżej związane z każdym użytkownikiem, teraz nie ma sposobu, aby wiedzieć, ile adresów jest związanych z daną osobą.

Podczas gdy ta dobra praktyka bezpieczeństwa, to sprawia, że liczby związane z unikalnymi adresami Bitcoinów są zbędne, pozostawiając wykresy, które wykresy związane z danymi dobre do oglądania trendów w czasie, ale bezużyteczne, jeśli chodzi o uzyskanie użytecznych, wymiernych informacji.